13217502_863490427096081_6377165683286298779_o

Prof. Bolesław Orłowski w Lublinie

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyło się spotkanie z prof. Bolesławem Orłowskim, największym znawcą polskich sukcesów naukowo-technicznych.

Profesor Bolesław Orłowski opowiadał w Lublinie o swoim dziele życia, które nosi podtytuł: “Słownik polskich i związanych z Polską odkrywców, wynalazców oraz pionierów nauk matematyczno-przyrodniczych i techniki”. To monumentalne, bardzo potrzebne wydawnictwo zaistniało dzięki Instytutowi Historii Techniki Polska Akademia NaukInstytut Pamięci Narodowej. Spotkanie było bardzo pouczające, a jednocześnie – dzięki swadzie Gościa i udziałowi publiczności – żywe. Dziękujemy Panu Profesorowi za obecność i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie za zorganizowanie spotkania.

Prof. Bolesław Orłowski jest autorem wielu prac naukowych i popularyzatorskich: m.in. “Polacy światu”, “Nie tylko szablą i piórem”, “Historia techniki polskiej”, “Polska przygoda z techniką. Wielkie i małe sukcesy polskich inżynierów, wynalazców i menedżerów”, “Osiągnięcia inżynierskie Wielkiej Emigracji” i innych.

Fundacja Normalna Kultura przygotowuje relację filmową z tego spotkania. Zapraszamy na nasz profil w serwisie YouTube.